تبلیغات
قلـــــم ها - بانوان ورزشكار، سفیران حجاب
قلـــــم ها
خبر روز كنجكاوی تنهایی قلم دست به قلم
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : Only God
مطالب اخیر
نویسندگان
دوشنبه 17 مرداد 1390 :: نویسنده : Only God
بانوان ورزشكار، سفیران حجاب

خبرگزاری فارس: بانوان ورزشكار محجبه ایرانی سفیران عفاف و حجاب‌ در میادین ورزشی هستند.


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ورزش انسان را شاداب و با نشاط نگه می‌‌دارد بنابراین باید خانواده‌ها به ورزش اهمیت فراوانی دهند.
اهمیت دادن به امر ورزش در جامعه ضروری بوده و جامعه‌ای كه ورزش در آن حاكم باشد با نشاط و با طراوت است. امروزه جنگ نرم دشمن بر كسی پوشیده نیست و مردم ایران با رهنمودهای خردمندانه مقام معظم رهبری، این بار نیز مانند پروژه‌های تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن، توطئه‌های آنها در قالب جنگ نرم را خنثی می‌‌كنند.
بانوان ورزشكار ایرانی در مسابقات برون مرزی با حفظ شئونات جایگاه زن مسلمان را به جهانیان نشان دادند، به طوری كه به الگویی برای دیگر بانوان كشورهای اسلامی تبدیل شدند.
بانوان ورزشكار ایرانی با حفظ جایگاه زن در عرصه ورزش با پای‌بندی به اخلاق و عفاف به مبارزه با جنگ نرم دشمن پرداختند و امر به معروف را در میدان ورزشی انجام دادند.
ترویج بد‌‌حجابی و بی‌‌بند و باری از شگردهای اصلی دشمن برای مبارزه با نظام اسلامی است كه بانوان ورزشكار محجبه كشورمان در این عرصه برای مقابله با این توطئه به درستی مقابله كرده‌اند.

*عفاف و حجاب شاخص ارزیابی هیئت‌های ورزشی است
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای اداره كل تربیت بدنی گیلان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت اظهار داشت: سازمان تربیت بدنی در بحث رعایت عفاف و حجاب مكان سوم دستگاه‌های اجرایی كشور را از آن خود كرد.
مرتضی یحیی‌پورمسروری با اشاره به اینكه تاكنون شش نشست عفاف و حجاب در اداره كل تربیت بدنی برگزار شده است، افزود: با وجود اینكه مخاطبان ما در بخش‌های گسترده‌ای مانند هیئت‌های ورزشی، اداری و باشگاه‌ها بودند ولی رعایت عفاف و شئونات اسلامی موجب شده تا سازمان این جایگاه ارزشمند را كسب كند.
وی با اشاره به اینكه فرهنگ عفاف و حجاب در هیئت‌ها و باشگاه‌ها جزو شاخص‌های ارزیابی عملكرد است، ادامه داد: قراراست در پایان هر سال از هیئت‌ها، باشگاه‌ها و ورزشكاران برتر در این حوزه فرهنگی شناسایی و قدردانی شود.
یحیی‌پورمسروری اظهار داشت: اداره‌های شهرستان‌ها نیز موظف هستند با تشكیل ستاد عفاف و حجاب و اقامه نماز این فرهنگ اسلامی و دینی را ترویج دهند.

*بانوان ورزشكار سفیران عفاف و حجاب هستند
نماینده ولی‌فقیه در گیلان نیز با اشاره به اینكه بانوان ورزشكار رسولان عفاف، حجاب و تقوای نظام اسلامی در دنیا هستند، اظهار داشت: حضور ورزشكاران زن در میادین بین‌المللی باید به عنوان الگویی برای نظام اسلامی مطرح شود.
آیت‌الله زین‌العابدین قربانی افزود: برخی معتقد هستند كه دین با علم، دانش، شادی ونشاط به واسطه ورزش مخالف است ولی جمهوری اسلامی این تفكر را شكست و ثابت كرد كه اسلام با نشاط زندگی مردم مخالف نیست و بر گسترش ورزش تاكید می‌كند.
وی با اشاره به روایات ورزشی در آیات و احادیث گفت: پیامبران برتوسعه رشته‌های ورزشی تاكید فراوان داشته‌اند و حضور زنان را دراین امور بسیاربا اهمیت می‌دانستند.
نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح كرد: باید تلاش شود تا با ایجاد زیرساخت‌های مناسب شرایط را برای حضور پررنگ بانوان ورزشكار فراهم كرده و از توانمندی‌های آنها در این راستا استفاده شود.
وی اضافه كرد: پیشوایان دین ما در رشته‌های سواركاری، شنا، دوومیدانی و تیراندازی الگوی همه هستند و نشان دادند كه اسلام دین با نشاط است.
قربانی با اشاره به اینكه قهرمانی تنها به این نیست كه انسان در رشته‌ای ورزشی پیشتاز باشد، اظهار داشت: مهم این است كه در بعد اخلاقی، تقوا و دین نیز در ورزش كار شود.
وی بیان داشت: امور بانوان باید به گونه‌ای محیط ورزش را پاك نگه دارد تا خانواده‌ها به محیط‌های ورزشی اعتماد داشته باشند و دختران و بانوان خود را به محیط ورزشی بفرستند.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینكه جامعه ورزش قصد دارد در جسم فرزندان تاثیرگذار باشد، خاطرنشان كرد: این جامعه می‌خواهد سلامت بدن فرزندان را تامین كند و آنها را در زندگی سرزنده و با نشاط پرورش دهد.
وی حضور بانوان محجبه در میادین بین‌المللی را برای دنیا یك الگو دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران در حالی كه به مسائل اسلامی و دینی توجه دارد در مسائل ورزشی نیز نقش مهمی ایفا می‌كند كه تبلیغ بزرگی برای ورزش ایران است.
وی عنوان داشت: بانوان متعهد ورزشكار باید در درجه نخست حالت دینداری، عفت و تقوای خود را حفظ و آن را به دنیا نشان دهد.

*آیین‌نامه تشویقی عفاف و حجاب تدوین ‌می‌شود
دبیر كمیته عفاف و حجاب ورزش گیلان نیز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در رشت از تدوین آیین‌نامه تشویقی عفاف و حجاب خبر داد و اظهار داشت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و تدوین آیین‌نامه اجرایی رعایت شئونات اسلامی در اماكن ورزشی بسیار مورد تاكید است.
سهیلا یاورمسرور افزود: توجه به مسائل فرهنگی و رعایت شئونات اسلامی در فصل تابستان همزمان با افزایش تعداد مراجعان به اماكن ورزشی از اولویت‌های كاری كمیته عفاف و حجاب تربیت‌بدنی است.
وی توجه به مسائل فنی رشته‌های مختلف ورزشی و مراعات نحوه حضور بانوان و آقایان در اماكن ورزشی استان را مورد تاكید قرار داد.
دبیر كمیته عفاف و حجاب ورزش گیلان استفاده از دوربین عكاسی و موبایل در اماكن ورزشی خصوصی و دولتی را نادرست خواند و بیان كرد: پیشنهاد تفكیك حضور نایب روسای هیئت‌های ورزشی برای ثبت‌نام هنرجویان نیز باید مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.
یاورمسرور گفت: آیین نامه تشویقی توسط ستاد عفاف و حجاب تدوین می‌شود كه براساس آن و از طرف ستاد صیانت استانداری بحث شرح وظایف عفاف و حجاب را به هیئت‌ها اعلام می‌كنند.
معاون توسعه ورزش بانوان اداره كل تربیت بدنی گیلان افزود: ستاد عفاف و حجاب اداره كل تربیت بدنی در پایان امسال از بین ورزشكاران، مربیان، داوران و كاركنان اداری و نایب روسای هیئت‌های ورزشی مورد تشویق قرار می‌گیرند.

*الگوسازی مثبت از ورزشكاران مروج فرهنگ و عفاف
كاپیتان اسبق تیم‌ ملی فوتبال بانوان ایران نیز در گفت‌وگو با فارس در رشت بیان داشت: تجلیل و تشویق ورزشكاران مروج فرهنگ عفاف و تبلیغ و الگوسازی مثبت از افراد و تیم‌های اعزامی ورزشی كه مروج ارزش‌های اخلاقی و فرهنگ عفاف در خارج از كشور هستند باید توسط متولیان ورزشی انجام شود.
معصومه جهانچی با اشاره به اینكه حجاب مانع ورزش كردن بانوان نیست و هیچ مشكلی را برای آنها به وجود نمی‌آورد، افزود: حجاب بانوان قهرمان ایرانی در میدان مختلف به الگویی برای دیگر بانوان محجبه تبدیل شده و بانوان ما نشان دادند كه حجاب هیچ‌گونه مانعی برای زنان مسلمان نیست.
وی با اشاره به راهكارهای اجرایی عفاف و حجاب اظهار داشت: گسترش و بهینه‌سازی فرهنگ عفاف در مراكز و سالن‌های ورزشی تربیت‌بدنی و افزایش ضریب اطمینان خانواده‌ها نسبت به رعایت حریم عفاف و حجاب در ورزشگاه‌ها و سالن‌های ویژه بانوان مسئله مهمی است كه بیشتر باید لحاظ شود.
جهانچی افزود: تذكر جدی توسط مدیر مربوطه به افرادی كه در ورودی به اماكن ورزشی، عفاف و حجاب را رعایت نمی‌‌كنند داده شود.
كاپیتان و مربی تیم فوتسال لیگ برتری بانوان داماش گیلان، توجه به شیوه‌های تبلیغاتی مناسب و استفاده از تعالیم دینی مرتبط با فرهنگ عفاف و سلامت جسم و روح را یكی دیگر از وظایف تربیت‌بدنی در زمینه عفاف و حجاب برشمرد.
==============
گزارش از مریم روشندلنوع مطلب :
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :