تبلیغات
قلـــــم ها - 66 گروه مسلمان در چین، ماه مبارك رمضان را تكریم می‌كنند
قلـــــم ها
خبر روز كنجكاوی تنهایی قلم دست به قلم
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : Only God
مطالب اخیر
نویسندگان
66 گروه مسلمان در چین، ماه مبارك رمضان را تكریم می‌كنند

خبرگزاری فارس: حافظ كل قرآن كریم از كشور چین می‌گوید: در كشورم 66 گروه مسلمان وجود دارد كه همه آنها در تكریم و گرامی‌داشت ماه مبارك رمضان می‌كوشند و در مساجد به عبادت خدا می‌پردازند.


به گزارش خبرگزاری فارس، مردم چین قبل از فرا رسیدن ماه مبارك رمضان بعد از تمیزكردن خانه‌ها و مساجدشان، به سخنان امام جماعتی كه راجع به اعمال این ماه و وظایف روزه‌داران صحبت می‏كند، گوش فرا می‌دهند و عقاید و احكام و نماز طراویح از جمله برنامه‏هایی است كه در ماه رمضان در مساجد كشور چین بر پا می‌شود.
«رجب ماجین لونگ» حافظ كل قرآن كریم از كشور چین به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس می‌گوید: جمعیت مسلمانان در شمال كشور چین بیشتر از جمعیت جنوب آن است و شناختشان نسبت به دین اسلام بیشتر است اما جنوب چین به دلیل وجود پایتخت، معرفتشان نسبت به دین كمتر است و مسلمانان كمتری در آنجا زندگی می‌كنند.
وی درباره اهمیت تفسیر نسبت به قرائت قرآن ابراز می‌كند: معمولاً افراد بعد از روخوانی و قرائت قرآن به تفاسیر «جلالین» و «قاضی» مراجعه می‌كنند و سپس برای یادگیری علوم دینی به آموزشگاه‌هایی به نام «معهد» می‌روند و یا بعضی از مساجد نیز خودشان این علوم را به وسیله اساتید قرآنی آموزش می‌دهند و سپس بعد از طی این دوره، وارد دانشگاه‌هایی می‌شوند كه مختص علوم دینی و قرآنی است.
ماجین لونگ بیان می‌كند: در كشور چین 66 گروه مسلمان وجود دارد كه از اواخر ماه شعبان با روزه گرفتن به استقبال ماه رمضان می‌روند و بیشتر اوقاتشان را در مساجد می‌گذرانند. مسلمانان پیش از فرا رسیدن ماه خدا، بی‌صبرانه ماه مبارك رمضان را انتظار می‌كشند و بسیار این ماه را گرامی می‌دارند و در مساجد به عبادت خدا می‌پردازند؛
به گزارش فارس، هشتاد سال پس از هجرت پیامبر اكرم (ص)، ساخت مسجد‌های پاگودا (سبك معماری مخصوص چین و ژاپن) در چین رواج یافت، آنچنان كه امروز قریب به 45‌هزار مسجد این كشور میزبان میلیون‌ها مسلمان چینی و توریست‌های مسلمان و غیرمسلمانی است كه به قصد دیدن این مساجد به این كشور سفر می‌كنند. تعداد مسلمانان این كشور را نیز 50 میلیون نفر برآورد می‌كنند.نوع مطلب :
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :