تبلیغات
قلـــــم ها - هنوز هم دلقک‌ها مردم را می‌خندانند/ ظاهرا سواد آقایان نم کشیده است!
قلـــــم ها
خبر روز كنجكاوی تنهایی قلم دست به قلم
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : Only God
مطالب اخیر
نویسندگان
هنوز هم دلقک‌ها مردم را می‌خندانند/ ظاهرا سواد آقایان نم کشیده است!
سرمربی تیم فوتبال راه آهن اتفاقی که در جشن پیراهن باشگاه استقلال افتاده است را توهینی به خود دانست و گفت: هنوز هم برخی دلقک ها با این کارها مردم را می‌خندانند!

به گزارش خبرنگار مهر، علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار این تیم مقابل ذوب آهن که بعدازظهر امروز دوشنبه در محل سازمان لیگ برتر برگزار شد افزود: هیچ کس نمی تواند پرسپولیس  را فراموش کند فردی مثل من که با پرسپولیس زندگی کرده و در این تیم بازی و مربیگری کرده است هیچ وقت نمی تواند این تیم را فراموش کند. هواداران پرسپولیس همیشه به من لطف داشته اند و این لطف را تا به امروز هم دریغ نکرده اند. آنها ارتباط خوبی با من داشته و دارند و با این حال به دلیل تعهدی که به تیم راه آهن دارم فقط به این تیم فکر می کنم و فقط تمرکزم را معطوف به موفقیت در این تیم کرده ام.

دایی با یادآوری اینکه تیم راه آهن دیر برای حضور در یازدهمین دوره لیگ برتر تشکیل شد افزود: متاسفانه زمان برای برپایی اردوهای مناسب نداشتیم و زمان کمی هم برای آمادگی داشتیم و طی دوران آماده سازی فشار زیادی را متحمل شدیم گرچه تیم ما از نظر آماده سازی از دیگر تیم ها عقب تر است اما بازیکنان تیم راه آهن شعور فوتبالی خوبی دارند و امیدوارم بتوانیم خیلی زود به شرایط ایده آل برسیم.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن همچنین با تمجید از تیم ذوب آهن گفت: ذوب آهن در چند سال گذشته جزو مدعیان لیگ برتر بوده و از قضا امسال لیگ را با بازی مقابل این تیم بزرگ آغاز خواهیم کرد همه تلاش ما این است که از بازی اول مقابل ذوب آهن کسب امتیاز کنیم با اینکه ذوب آهن تیم بزرگی است و بازی سختی مقابل این تیم داریم نهایت تلاش خود را می کنیم تا از این بازی سربلند بیرون بیاییم.

خبرنگاری نظر علی دایی را در خصوص اظهارات حبیب کاشانی جویا شد که در نشست خبری باشگاه پرسپولیس  گفته بود علی دایی در اقدامی بی سابقه رقم قرارداد فصل پیش روی خود را بخشید.

دایی در پاسخ به این خبرنگار که ظاهرا این طور برداشت کرده بود که کاشانی مدعی شده است علی دایی مطالباتش را به باشگاه پرسپولیس  بخشیده است گفت: اصلا و ابدا دوست ندارم راجع به این آقایان حرف بزنم اما در مورد پرسپولیس و علاقه ام به این تیم صحبت خواهم کرد. من به هیچ عنوان نمی خواهم از وجودم مایه بگذارند و در مورد من اظهارنظر کنند.

وی یادآور شد: بله! من در نامه ای که به مسئولان باشگاه پرسپولیس نوشتم عنوان  کردم قرارداد فصل جدیدم را به هواداران هدیه می کنم اما نگفتم از مطالبات فصل گذشته خود می گذرم.

سرمربی تیم فوتبال پیشین پرسپولیس  خاطرنشان کرد: اینکه آقایان عنوان کرده اند من از مطالباتم گذشته ام دو حالت دارد یا اینکه سوادشان برخلاف آنچه عنوان می کنند لیسانس حقوق دارند نم کشیده است یا اینکه باز هم دارند کاری سیاسی می کنند تا حق و حقوق من را پایمال کنند من به هیچ عنوان از حقم نگذشته ام و منتظر پرداخت مطالباتم هستم.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن  افزود: من به هیچ عنوان نمی خواستم در مورد این آقایان حرف بزنم و اصلا مصاحبه های آنها را نخوانده بودم اما آنها حرف هایی می زنند  که مرا ناچار به واکنش می کنند من علاوه بر اینکه پاداش قهرمانی تیم در جام حذفی را دریافت نکرده ام 40 تا 50 درصد مبلغ قرارداد فصل گذشته ام نیز باقی مانده است.

علی دایی  با تاکید بر اینکه مدیران باشگاه  پرسپولیس با اظهارنظر های خود می خواهند او را مقابل هواداران تیم قرار دهند افزود: زمانی که آقایان  از نامه من که گفته بودم  با مدیران غیر قانونی کار نمی کنم اینطور برداشت کرده اند که قصد ادامه همکاری با پرسپولیس ندارم حتما خود را غیر قانونی می دانند.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن تاکید کرد: دیگر نمی خواستم در مورد مدیران پرسپولیس حرف بزنم اما ذهن مردم باید روشن شود من آدم سیاسی نیستم و سیاسی گری را نیاموخته ام و سیاسی صحبت کردن را هم بلد نیستم. آقایان نباید این طور با الفاظ بازی کنند و هواداران را مقابل من قرار دهند من همیشه هواداران پرسپولیس را دوست داشته ام و آرزو می کنم تیم محبوبشان به آنچه که آنها می خواهند برسند.

وی در خصوص درخواشت باشگاه راه آهن برای تعویق مسابقات این تیم در لیگ برتر گفت: اینها موضوعاتی است که بر می گردد به زمان گذشته و مطرح کردن آن دیگر نمی تواند به ما کمک کند ما با توجه به شرایطی که داشتیم درخواست کردیم دیدارهایمان را دو هفته به عقب بیاندازند تا با شرایط بهتری در لیگ شرکت کنیم که متاسفانه این چنین نشد با این حال گلایه ای نیست با تمام توان لیگ را آغاز کرده و سعی می کنیم در هفته های اول نتایج مطلوب بدست بیاوریم.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان شرایط گروه این تیم در مسابقات انتخابات جام جهانی را متوسط خواند و گفت: با اینکه کار تیم ملی دشوار است اما به اعتقاد من ملی پوشان فوتبال ایران شانس زیادی برای صعود به مرحله بعدی مسابقات انتخابی جام جهانی دارند شما اگر به نام تیم ها نگاه کنید متوجه می شوید که تیم های هم گروه ایران هیچ کدام در فوتبال آسیا درجه اول نبوده و نیستند اما با این حال کار آسانی مقابل آنها نداریم. در کل خوشبینم تیم ملی با موفقیت این مرحله مسابقات انتخابی جام جهانی را طی کند.

وی در خصوص عملکرد تیم ملی مقابل مالدیو گفت: من به شخصه کارلوس کی روش ار دوست دارم و امیدوارم در تیم ملی موفق شود اما نه من و نه هیچکس دیگر از عملکرد تیم ملی مقابل مالدیو راضی نبود من نحوه بازی تیم ملی مقابل مالدیو را نپسندیدم. اعتقاد دارم مالدیو این قدر پیشرفت نکرده که با یک اختلاف گل مغلوب تیم ملی ایران شود بلکه این ما بودیم که خوب بازی نکردیم و اجازه دادیم مالدیو با کمترین گل شکست بخورد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: البته طبیعی بود که مقابل مالدیو عملکرد چندان خوبی نداشته باشیم چرا که تیم ملی اولین بازیهای خود را پشت سر می گذارد بازیکنان به تازگی دوران بدنسازی را پشت سر گذاشته بودند و تیم کمترین دیدار تدارکاتی را داشته است در کل من به آینده تیم ملی با کی روش امیدوارم و اعتقاد دارم همه ما از جمله خود من باید کمک کنیم تا آرزوی مردم ایران محقق شود و تیم ملی مجددا به جام جهانی برود.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن تاکید کرد:در این تیم نظم و انضباط حرف اول و آخر را می زند او نظم را سرلوحه کارهایشان نه در راه آهن بلکه در تمام تیم هایی که سرمربی گری کرده قرار داده است.

دایی با ابراز تاسف از آنچه که در جریان جشن باشگاه استقلال گذشته است گفت: بی احترامی که در این مراسم به من شده است را امروز از دوستان شنیدم متاسفانه در زمان قدیم دلقک ها و آدم های کوچک رفتارهایی می کردند که دیگران بخندند که امروز هم شاهد این گونه اعمال هستیم. من به شخصه از کسی که چنین کاری را انجام داده است خورده نمی گیرم من اعتقاد دارم بزرگترها و افرادی که در آن جمع حضور داشتند نباید اجازه بی حرمتی به چنین شخصی را می دادند و از آنها به این خاطر گلایه دارم.

وی افزود: آدم های کوچکی که مرا مسخره می کنند اگر بد من را بگویند و یا به به و یا چه چه من را بگویند هیچ از من اضافه یا کم نمی کند خوشبختانه این مسخره بازی ها و رفتارهایی که برخی از آدم های کوچک انجام می دهند هیچ تاثیری بر کار من ندارد.

سرمربی تیم راه آهن گفت: متاسفم برای دوستانی که اجازه می دهند در مراسمی که متعلق به دومین تیم ایران از حیث تماشاگر بوده است به شخصی به این راحتی بی احترامی شود. باشگاهی چون استقلال می تواند برای باشگاههای کوچکتر چون راه آهن الگو باشد با چنین کارهایی ارزش خود را پایین می آورد من اعتقاد دارم با چنین رفتارهایی نه من کوچک می شوم و نه بزرگ چرا که اعتقاد دارم خفت و خواری و بزرگی و کوچکی آدم ها با خداست.

دایی با ابراز تشکر از فرهاد مجیدی که در جشن باشگاه استقلال با فردی که علی دایی را تمسخر کرده برخورد کرده است افزود: ما می توانیم همه را مسخره و کوچک کنیم اما کسی که با حرف های ما کوچک می شود نمی تواند آدم کوچکی باشد در حالی که ما می توانیم از خوبی های هم بگویم نباید برای یک لحظه خنده همدیگر را مسخره کنیم.

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس افزود: اگر قرار بر مسخره کردن بود من می توانستم خیلی ها را مسخره کنم چرا که هم از لحاظ علمی، ورزشی ، سوابق اجتماعی و زندگی ای که دارم می توانم خیلی ها را مسخره کنم اما اعتقاد دارم بزرگی در این نیست که کسی را مسخره کنید بلکه بزرگی در آن است که اشتباهات خود را پوشش دهیم.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن خاطرنشان کرد: اسلام دین قشنگی است که همه چیز در آن است ما نباید با طرح مسائل دروغ و اشتباه به آن ضربه وارد کنیم متاسفانه برخی ها خود را مسلمان نشان می دهند و هر کاری را خواستند انجام می دهند اما اگر کارهای خود را دست انجام دهیم این دیدی که امروز در بین جوانان در مورد دین اسلام وجوددارد اصلاح می شود و آنها نگاه متفاوتی به این تیم خواهند داشت.

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن همچنین در خصوص انتخاب وزیر برای وزارتخانه ورزش و امور جوانان گفت: نظر من نسبت به تشکیل وزارت ورزش و امور جوانان مثبت است ما اگر می خواهیم ورزشمان پیشرفت کند حتما باید وزارت ورزش داشته باشیم من شناختی از آقای عباسی ندارم اما به عنوان یک ایرانی برای ایشان آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم اگر به عنوان وزیر ورزش انتخاب شدند در این مسئولیت توفیق داشته باشند.

دایی افزود: قطعا مجلس گزینه خوبی را برای وزارت ورزش و جوانان انتخاب خواهد کرد اما من از هر کسی که برای این مهم انتخاب شود حمایت خواهم کرد البته از من به غیر از حمایت کار بر نمی آید اما آرزو می کنم با انتخاب وزیر، تکلیف ورزش ایران مشخص سود.

وی با اشاره به تیم راه آهن که در فصل نقل و انتقالات به دلیل زمان اندک روی به استفاده از بازیکنان جوان آورده است گفت: در این فصل بازیکنان زیر 23 و 21 سال را به خدمت درآوردیم. با نفراتی که در این فصل جذب کردیم قطعا راه آهن شکلی بهتر به خود خواهد گرفت و نتایجی به مراتب بهتر از فصل گذشته کسب خواهد کرد پیش بینی ما این است که چند پله در جدول نسبت به فصل گذشته بالا خواهیم آمد. مجموعه ای که من امروز در اختیار دارم می تواند یک تیم خوب را تشکیل دهند.

سرمربی تیم راه آهن با انتقاد از سازمان لیگ برتر برای تعیین سقف قرارداد برای مربیان و بازیکنان گفت: با تمام احترامی که برای سازمان لیگ قائلم اما اعتقادی به سقف قرارداد ندارم. این درست نیست که فاصله ای بین قرارداد شخصی که تیمش را قهرمان لیگ کرده با مربی ای که از تیمش اخراج شده کم باشد و هر دو یک رقم را دریافت کنند. یعنی قلعه نویی که در دو فصل گذشته تیمش قهرمان شده باید 350 میلیون تومان بگیرد و یک مربی اخراجی هم رقم قرارداش 350 میلیون تومان باشد؟! آیا این حق است؟ به نظر من این یک قانون مسخره است و من نام دیگری نمی توانم روی آن بگذارم. مگر می شود روی توانایی های افراد سقف گذاشت؟ مگر توانایی مربیان سقف دارد که اگر این طور باشد باید فاتحه فوتبال را بخوانیم. متاسفانه در لیگ ما هستند مربیانی که سال گذشته اخراج شدند اما رقم قراردادشان با امیر قلعه نویی یکسان است.

دایی افزود: برای ما که حرف از مسلمانی و ایمان می زنیم تعیین مسائلی چون سقف قرارداد مغایر است با تمام ادعاهایی که داریم.  قطعا اگر در فوتبال هم سقف قرارداد رعایت می شد امروز نه رئالی وجودداشت نه بارسلونایی و نه بایرن مونیخی.

دایی تاکید کرد: اینکه سقف قرارداد را رعایت کنیم سبب می شود همه تیم هم در یک حد باشند و پیشرفت نکنند. من در هیچ کجای دنیا ندیده ام که برای بازیکنان لیگشان سقف قرارداد تعیین کنند به غیر از شوروی سابق؟

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه نشست خبری اش قبل آغاز یازدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر خاطرنشان کرد: من از شخص خاصی دفاع نمی کنم اما نباید رقم قرارداد سید مهدی رحمتی که چندین سال دروازه بان اول تیم ملی است و یکی از بهترین های فوتبال کشورمان بوده است با یک بازیکنی که رنگ تیم ملی را ندیده یکسان باشد و هر دو 350 میلیون تومان بگیرند به هیچ عنوان تفاوت یک بازیکن ملی پوش با بازیکنی که به تیم ملی دعوت هم نمی شودنباید فقط 50 میلیون و یا حتی کمتر باشد.

وی انتقاد خود در مورد سقف قرارداد را این طور به پایان برد که تعیین سقف قرارداد باعث می شود دادن پول های زیر میزی در فوتبال ترویج شود. این مسئله در نهایت به اداره مالیات کشور هم ضربه می زند در کل فکر می کنم معایب سقف قرارداد به مراتب بیشتر از محاسن آن است.

سرمربی تیم راه آهن همچنین در پاسخ به خبرنگار مهر که نظرش را در مورد مدعیان قهرمانی لیگ برتر جویا شد گفت: تا بازیها شروع نشود نمی توان گفت چه تیم هایی مدعی هستند شاید برخی تیمها نفرات اسمی و بزرگ جذب کرده اند اما سال گذشته مشخص شد نفرات اسمی نمی توانند ضامن موفقیت یک تیم باشند بلکه کار گروهی شرط موفقیت یک تیم است. من باید دو، سه بازی از یک تیم را ببینم بعد از آن می توانم نظرم را در خصوص مدعیان قهرمانی در لیگ برتر بگویم.

نوع مطلب :
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :