تبلیغات
قلـــــم ها - اشپیگل: تروررضایی‌نژاد نخستین‌برنامه‌ پرسروصدای رئیس جدید موساد بود
قلـــــم ها
خبر روز كنجكاوی تنهایی قلم دست به قلم
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : Only God
مطالب اخیر
نویسندگان
اشپیگل: تروررضایی‌نژاد نخستین‌برنامه‌ پرسروصدای رئیس جدید موساد بود

خبرگزاری فارس: یك هفته‌نامه آلمانی در گزارشی نقش دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی (موساد) را در ترور "داریوش رضایی‌نژاد " بررسی كرد و به‌نقل از منبعی آگاه نوشت: این نخستین برنامه پرسروصدای رئیس جدید موساد است.


به گزارش فارس، مجله آلمانی اشپیگل در شماره اینترنتی امروز دوشنبه دهم مردادماه خود به نقل از یك منبع آگاه با اشاره به ترور "داریوش رضایی‌نژاد " دانشجوی فوق‌لیسانس دانشگاه خواجه نصیر نوشت: این نخستین برنامه پرسروصدای رئیس جدید موساد است.

"داریوش رضایی‌نژاد " چند روز پیش هنگامی كه به همراه همسر خود بیرون از مهد كودك فرزندشان داخل خودروی خود منتظر بود، توسط افرادی مسلح به ضرب گلوله ترور شد.

این هفته‌نامه آلمانی در ادامه گزارش خود مدعی شد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین بر همكاری رضایی‌نژاد با برنامه هسته‌ای ایران صحه گذاشته و اعلام كرده است كه رضایی‌نژاد روی ساخت قطعاتی كار می‌كرده كه مشابه آنها در برخی قطعات مرتبط با برنامه هسته‌ای به كار برده می‌شود.

این گزارش افزود: میان اتهاماتی كه در این ارتباط روانه غرب شده است، یكی از سخنگویان وزارت دفاع آمریكا هفته گذشته دخالت مأموران این كشور در این حوادث را به كلی تكذیب كرد، اما مقام‌های اسرائیلی ظاهراً ترجیح می‌دهند موضوع را در ابهام نگه دارند و هیچ اظهار نظری را در این رابطه مطرح نكنند. همین سكوت اسرائیل سؤالات بسیاری را مطرح كرده است.

بنا بر این گزارش، "ایهود باراك " وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در رابطه با نقش احتمالی تل‌آویو در ترور رضایی‌نژاد گفته است: تل‌آویو به این پرسش پاسخی نمی‌دهد.

به گزارش اشپیگل، "منابع نزدیك به دستگاه‌های اطلاعاتی در خصوص نقش موساد در ترور افراد مرتبط با فعالیت‌های هسته‌ای ایران كمتر تردید دارند ".

خبرنگار هفته‌نامه آلمانی اشپیگل در بیروت به نقل از یك منبع نزدیك به دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی نوشت: این نخستین عملیات پرسروصدای " تامیر پاردو " رئیس جدید موساد محسوب می‌‌شود.

بنا بر این گزارش، برخی از تحلیلگران با استناد به اظهارات منابع نزدیك به موساد می‌گویند: ترور افراد مؤثر در پیشبرد برنامه‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی بخشی از یك استراتژی با هدف اخلال در این برنامه‌ها، یا دست‌كم كند كردن آن است.

اشپیگل در ادامه به نقل از منابع آگاه نوشت: شماری از فرماندهان ارشد ارتش اسرائیل اقدام‌های موساد را ناكافی می‌دانند و خواستار حمله هوایی به تأسیسات اتمی جمهوری اسلامی هستند.

این نشریه آلمانی ادامه داد: یك كارشناس مسائل امنیتی به روزنامه اسرائیلی هاآرتص گفته است، بحث‌های داغی در مورد مؤثر بودن عملیات موساد بین فرماندهان ارتش در گرفته است.

به‌نوشته اشپیگل، "تا زمانی كه مقابله با برنامه هسته‌ای ایران با روش پیشنهادی موساد انجام شود این نهاد بودجه بیشتری در اختیار خواهد داشت ".نوع مطلب :
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :